Auto szkoła

Auto szkoła

Auto szkoła

Auto szkoła

Dobra auto szkoła to przede wszystkim doświadczeni instruktorzy. Ludzie, dla których jazda samochodem czy motocyklem to nie tylko konieczność. To ludzie z pasją, którzy czerpią przyjemność z nauczania innych. Każdy kto pragnie jak najszybciej zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów, gorączkowo przeszukuje internet w celu wybrania jak najlepszego ośrodka szkoleniowego. Czyta fora lokalne, pyta się na motoryzacyjnych grupach społecznościowych, zasięga języka wśród znajomych. Często szuka danych statystycznych, które obrazują skuteczność danej auto szkoły. Auto szkoła to specyficzna firma świadcząca usługi szkolenia. To nie kurs językowy, po którym będzie nam się lepiej lub gorzej porozumiewało zagranicą. Auto szkoła to odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach, ze względu na to, szkolenie na wysokim poziomie jest bardzo ważne.

Zdałem, zdałam za pierwszym razem

Coraz więcej osób kończy swoją przygodę z WORD-em po pierwszym egzaminie. Oczywiście dla nas i naszej konkurencji to powód do dumy. Każda auto szkoła chciałaby, aby jej absolwenci mieli stu procentową skuteczność zdanych egzaminów. Szczęście też jest po stronie “świeżo upieczonego” kierowcy, więc wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jednak przestrzegam szczególnie młodszych kierowców, aby nie popadali w euforię i nie nabierali za dużej wiary we własne umiejętności. Większość wypadków na drogach jest spowodowana przez młodych kierowców. Wśród policyjnych statystyk najczęściej przewijają się kolizje wynikające z: nieustąpienia pierwszeństwa, niedostosowania prędkości do warunków jazdy, lub złego wyprzedzania.

Przez kilkadziesiąt minut egzaminator musi stwierdzić czy nadajemy się na kierowcę. Czasem sytuacje drogowe, podczas egzaminu “układają się” pod zdającego. Niektórzy kierowcy widząc samochód Word-u starają się nie uprzykrzać życia osobie egzaminowanej. W związku z tym zdarza się czasami, że kierowca o gorszych umiejętnościach może zdać egzamin szybciej od tego lepszego.

Po uzyskaniu uprawnień w samochodzie kierowca jest sam. Nie ma miejsca na błędy, niedociągnięcia, gdyż każde może skończyć się stłuczką lub wypadkiem. Jest to zawsze nieprzyjemna sytuacja dla wszystkich stron uczestniczących w zdarzeniu.

Auto szkoła i jej rola

Auto szkoła ma bardzo trudne zadanie, musi nauczyć przyszłych kierowców przede wszystkim myślenia i przewidywania sytuacji na drodze. Prowadzenie pojazdu, które po jakimś czasie jest w pełni zautomatyzowane to jednak ciągła analiza zmiennych. Kierowca musi widzieć wszystko co się dzieje w okolicy jego pojazdu i na te zdarzenia w odpowiedni sposób reagować. Dobra auto szkoła to nie taka, która przygotuje nas do zdania egzaminu i na tym koniec.

Dobra auto szkoła ma nas nauczyć:

  • szacunku do innych uczestników ruchu,

  • podejmowania szybko dobrych decyzji,

  • reagowania na zmieniające się warunki pogodowe,

  • dbania o stan naszego pojazdu,

  • odpowiednich przerw na regenerację podczas długich podróży

  • pokory i świadomości niebezpieczeństw

Gdy odbierzecie prawo jazdy z urzędu, trzymanie się odpowiednich zasad z pewnością uchroni was i waszych bliskich przed problemami…

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Social Media