Polityka Auto Szkoły Pałgan

Polityka Auto Szkoły Pałgan

Auto szkoły – dobre i złe praktyki

Na łódzkim rynku jest wiele autoszkół, które zachęcają klientów w przeróżny sposób. Oferują w pakiecie szkolenia specjalistyczne, a czasem nawet pokrycie kosztów egzaminu państwowego. Kursant, który ukończył wiek pozwalający na rozpoczęcie kursu, najczęściej jest “w gorącej wodzie kąpany”. Działa pod wpływem impulsu wybierając ośrodek szkoleniowy dla kierowców. Warto jednak dobrze przemyśleć swój wybór i skorzystać z auto szkoły, która działa od wielu lat i ma nieposzlakowaną opinię. Wybranie złej auto szkoły w skrajnych przypadkach kończyło się bardzo źle. Odbierano kierowcy uprawnienia, ponieważ kontrola wykazała nieprzepisowe przeprowadzenie kursu. Najczęściej kończy się to wieloma podejściami do egzaminów i dokupieniem wielu godzin dodatkowych jazd. Oszczędność jest chwilowa i pozorna.

Na co zwrócić uwagę?

Obsługa:

Jeżeli Auto Szkoła posiada tylko jedno pomieszczenie, w którym prowadzone są zarówno wykłady i obsługa klienta to należy wziąć pod uwagę, że wykłady mogą być często przerywane ze względu na obsługę nowego kursanta. Stracisz cenny czas wykładu, zdekoncentrujesz się, a Twoja możliwość przyswajania wiedzy diametralnie spadnie.

Umowa:
Twój kurs powinien rozpocząć się od podpisania stosownej umowy, która zawiera szczegóły z czego składa się kurs. Nie respektuj ustnych zapewnień, jeżeli nie otrzymasz rzetelnej umowy na piśmie, lepiej ominąć taki ośrodek szkoleniowy z daleka.

Nauka teorii
Przed rozpoczęciem kursu zadaj pytanie odnośnie możliwości ominięcia części zajęć teoretycznych. Jeżeli autoszkoła nie robi większego problemu, powinien być to dla Ciebie sygnał, że nikt nie dba o Twoją wiedzę. Pamiętaj, że każdej godziny z doświadczonym instruktorem nie zastąpi Tobie najlepszy podręcznik. Zaliczenie teorii na egzaminie państwowym to jedno, ale wiedza, którą wyniesiesz z wykładu wpłynie pozytywnie na Twoje bezpieczeństwo i innych.

Podejście instruktora
Jeżeli instruktor w czasie Twoich jazd załatwia swoje sprawy (robi zakupy, podjeżdża pod dom itp.) jak najszybciej interweniuj, ponieważ płacisz za każdą minutę nauki. Urywanie po tylko 2-3 minuty z każdej Twojej godziny skutkuje tym, że uzbiera się godzina, którą zamiast spędzić w ruchu miejskim szlifując umiejętności, zwyczajnie przesiedziałeś w samochodzie. Zwróć uwagę czy instruktor zapina pasy bezpieczeństwa, ponieważ przykład zawsze powinien iść z góry.
Jeżeli na placu manewrowym podczas ćwiczeń instruktor mówi, że dobrze sobie radzisz po czym wychodzi z pojazdu i zostajesz sam niech to będzie dla Ciebie przestrogą. Jeżeli zostaniesz sam na pewno nie będziesz tak skupiony jak podczas ćwiczeń z instruktorem. Zamiast szlifować swoje umiejętności nauki jazdy, zapłacisz za godzinną możliwość pojeżdżenia po zamkniętym placu.

Fabryki kierowców

Jeżeli autoszkoła stosuje agresywną politykę cenową, sprzedając kursy na portalach sprzedaży grupowej poniżej 1100 zł (za kat. B) powinien być to dla Ciebie jasny sygnał, że jest coś nie tak. Najczęściej w takich ośrodkach szkoleniowych liczy się szybki zarobek, a nie dobro kursanta. Wybierając kurs w takiej autoszkole powiedzenie “chytry dwa razy traci” może  okazać się prawdziwe… Kursanci po takich kursach bardzo rzadko zdają egzamin za pierwszym czy drugim razem, co skutkuje opłatami za kolejne egzaminy i konieczność wykupienia dodatkowych godzin jazd.

Pasażerowie “na gapę”
Jeżeli w samochodzie znajdują się inni kursanci podczas Twoich zajęć i wszystko odbywa się na “wariackich papierach” (np.  do auta wsiada inny instruktor bo za chwilę ma jazdy z kimś innym, lub co chwila masz zajęcia z innym instruktorem) to na pewno nie zdobędziesz takich umiejętności jak w dobrych ośrodkach szkoleniowych.

Auto szkoła Pałgan wolna od złych praktyk

Przyjdź i przekonaj się, że u nas nie ma miejsca na takie praktyki, dbamy o każdego kursanta, co przekłada się na wysokie wyniki zdawalności. W naszej auto szkole stawiamy na jakość, a nie na ilość.

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Social Media