Prawo jazdy Łódź - kursy

Kurs na prawo jazdy Łódź – Kategoria A2

2000 zł
Lokalizacje: Gdańska 91 Łódź (teoria), Naftowa 7/15 Łódź (plac manewrowy)

Kurs na prawo jazdy Łódź – Kategoria A2

 

Kurs popołudniowy ekspresowy:

od 25.10.2021 godzinach 17-21.
 
Kurs popołudniowy ekspresowy:

od 15.11.2021 w godzinach 17-21.   

          

Można zapisać się na E- KURS -teoria w domu na kat A, A2, A1, B.
Więcej informacji w naszym biurze. – KONTAKT ⬇️
PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY
tel 607 964 120 LUB e-mail moto@palgan.pl

Kurs na kat. A2 – nowe informacje (5/21)

Mamy dobrą wiadomość dla osób planujących robić kurs prawa jazdy kat A2 i osób niskich o drobnej budowie ciała, którzy osiągnęli wiek pozwalający robić kurs kat A ale po kursie planują jeździć na motocyklach o pojemności skokowej silnika 250-400 cm3.
Nowe przepis dotyczące warunków technicznych pojazdów do nauki jazdy i przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kat A2 dopuszczają motocykle o pojemności skokowej silnika co najmniej 245 cm3, mocy od 20kW do 35kW i stosunku mocy silnika do masy pojazdu nieprzekraczającej 0,2 kW/kg.
W związku z tymi zmianami, w naszej flocie pojawił się motocykl BMW G310 R. BMW jest lżejsze od obecnego motocykla Suzuki Gladius o ok. 42 kg, oraz niżej umiejscowiony środek ciężkości (co znacząco wpływa na łatwość przeprowadza i manewrowania przy niskich prędkościach). Taki sam motocykl już czeka na przyszłych motocyklistów w łódzkim ośrodku egzaminowania do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kat A2. Dotychczasowy motocykl egzaminacyjny Suzuki Gladius 650 nadal zostaje w ośrodku ale osoba na egzaminie będzie mogła wybrać na którym motocyklu chce przystąpić do egzaminu. Zapraszamy do udziału w kursach w naszej auto szkole.

Kurs na prawo jazdy Łódź – kurs dla motocyklistów

Jeżeli chcesz naprawdę nauczyć się jeździć na motocyklu i długo cieszyć się z jazdy jednośladem, a nie tylko jako tako zdać egzamin, to nasza szkoła jest dla Ciebie. Kursy dla motocyklistów prowadzone są przez instruktorów, pasjonatów jeżdżących na co dzień na motocyklach również podczas zajęć z kursantem w ruchu miejskim. Jeżeli uczymy się jeździć to najważniejszy jest zawsze pierwszy instruktor, który nas szkoli, ponieważ to on wyrabia u osoby szkolonej odpowiednie odruchy i nawyki. Dlatego powinien to być dobry fachowiec. Nie wyszkoli nikogo bezpiecznie instruktor, który ostatnio  jeździł lub szkolił na motocyklach typu WSK cz MZ. Wyszkolenie osoby na nowoczesnych motocyklach jakie są obecnie na egzaminach kat. A i A2 ( pojemność 650 , 700 cm3, masa około 200 kg) wymaga dużej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. I właśnie za to płacimy na dobrych kursach, a nie za wypożyczenie motocykla na zajęcia praktyczne.

W jakim wieku mogę rozpocząć kurs na kat. A2?
Od lat 18. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku,a egzamin państwowy można zdawać 1 miesiąc przed osiągnięciem wymaganego wieku.
Jakimi pojazdami będę mógł kierować po zdaniu egzaminu?
Uprawnia do kierowania motocyklem o mocy do 35 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,2 kW/kg, motocyklem trójkołowym o mocy do 15 kW, pojazdami kat. AM.
Przeczytaj Jak rozpocząć kurs? Pobierz umowę Zapoznaj się z regulaminem Umowa – szkolenie uzupełniające

Szkolenie teoretyczne

Szkolenie zaczynamy od części teoretycznej (sala wykładowa klimatyzowana) bez względu na to czy ktoś posiada prawo jazdy innej kategorii. Część zajęć z przepisów ruchu drogowego jest wspólna dla kat. A i B gdzie wykładowca zwraca uwagę na przepisy dotyczące wyłącznie motocyklistów. Zajęcia z techniki kierowania motocyklem (ruszanie, hamowanie, przeciwskręt, pokonywanie zakrętów itp), zagrożenia na drodze, ubiór motocyklisty i kryteria na egzaminie państwowym są osobno tylko dla motocyklistów.Po tych zajęciach kursanci nie mają problemu z nowym teoretycznym egzaminem państwowym.

*Od 01.01.2015 r. osoba szkolona nie ma obowiązku uczestnictwa w szkoleniu teoretycznym, może odbyć w auto szkole tylko szkolenie praktyczne oraz zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej pod warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego państwowego.

W naszej auto szkole kursant może otrzymać dostęp do e-kursu i bazy pytań egzaminacyjnych jeżeli będzie chciał się sam uczyć teorii w domu.

Program szkolenia – kurs na prawo jazdy Łódź

W naszej auto szkole uczymy jeździć motocyklem, a nie tylko zdać egzamin. Płacisz za naukę, a nie wypożyczenie motocykla. Nie widzimy też potrzeby  podstawiania na egzamin motocykla auto szkoły na, którym prowadzone było szkolenie, co ponad dwukrotnie podnosi cenę egzaminu państwowego (koszt w innych auto szkołach około 200-250 zł). Po naszym szkoleniu zdasz egzamin na motocyklu WORD bez względu na to jaki motocykl zostanie podstawiony.

Kursant w naszej szkole nie uczy się sam ćwicząc tylko zadania egzaminacyjne, co się często zdarza na kursach motocyklowych. Takie ćwiczenie gdzie nikt nie zwraca uwagi na prawidłową pozycje na motocyklu, odpowiednie operowanie wzrokiem i technikę jazdy, powoduje, że najczęściej uczymy się źle. Trudno potem takie złe nawyki wyeliminować. W naszej szkole kursant ma przez cały czas do dyspozycji instruktora, który służy pomocą i udziela niezbędnych wskazówek podczas wykonywania różnych ćwiczeń, które mają na celu ukształtować pewną pozycję kierującego na motocyklu i swobodne manewrowanie motocyklem na placu manewrowym i w ruchu miejskim.

Od pierwszych jazd instruktor zwraca uwagę na prawidłową technikę kierowania motocyklem obserwując kursanta , uważnie śledzi jego postępy i na bieżąco koryguje błędy.

Kursanci mają do dyspozycji kilka motocykli o pojemności od 125 do 650 cm³ wyposażonych w gmole, które chronią osobę szkoloną i motocykl w razie wywrotki. Jeżeli ktoś nigdy nie siedział na motocyklu, a robi kat. A2 nie zaczyna jazd od 650-tki tylko stopniujemy motocykle zaczynając od 125-tki.

Bezpieczeństwo kursantów

Zapewniamy różne rozmiary rękawic motocyklowych na ciepłe i chłodne dni, kaski ochronne, ochraniacze na łokcie i kolana, motocyklową odzież przeciwdeszczową, ponieważ jeździmy w różnych warunkach atmosferycznych.

Mamy identyczne jak w łódzkim ośrodku egzaminowania urządzenie do mierzenia prędkości szybkich zadań egzaminacyjnych ( szybki slalom i omijanie przeszkody).

Uczymy na kursie (pokazując praktycznie ,a nie tylko omawiając teoretycznie):

1. Odpowiedniego operowania gazem i sprzęgłem co jest bardzo ważne w jeździe motocyklem

2. Prowadzenia motocykla jedną ręką przy małej prędkości, drugą np. przestawiając pachołki

3. Hamowania awaryjnego na suchej , mokrej i zapiaszczonej nawierzchni motocyklami wyposażonymi w układ ABS i bez ABS

4. Przeciwskrętu i jak go stosować przy małych i dużych prędkościach oraz wykorzystywać w zadaniach egzaminacyjnych jak również w codziennej jeździe.

Jazda po mieście

Po opanowaniu placu czas na jazdę w ruchu miejskim (wyznaczona trasa na egzaminie państwowym przeszła już do historii).
Na pierwszych jazdach instruktor jako pierwszy jedzie motocyklem i pokazuje jak należy zachować się w ruchu drogowym. Wykonuje różne manewry jak : zmiana kierunku jazdy i pasa ruchu, wyprzedzanie , przejeżdżanie przez torowiska itp. Następnie jeździ za kursantem obserwując zachowanie w ruchu drogowym. Ponadto zwraca jednocześnie uwagę na prawidłową technikę jazdy podczas ruszania, zmiany biegów, hamowania i innych manewrach drogowych.

Zajęcia w ruchu drogowym prowadzone są również poza obszarem zabudowanym. Dzięki temu kursant ma szansę rozwinąć większą prędkość.

Całe szkolenie kończy się próbą generalną przed egzaminem państwowym czyli egzaminem wewnętrznym przeprowadzanym na zasadach egzaminu państwowego.

Zapewniamy:

1. Miłych, doświadczonych, wymagających i solidnie szkolących instruktorów.

2. Motocykle wyposażone w ABS.

3. Nową, klimatyzowaną i dobrze wyposażoną salę wykładową z kącikiem kawowym.

4. Plac do szkolenia tylko dla motocyklistów – stadion START ul. św. Teresy/ al. Włókniarzy – z nowymi zadaniami egzaminacyjnymi i urządzeniem do pomiaru prędkości – identyczne jak w łódzkim ośrodku egzaminowania.

5. Ciekawe wykłady przy użyciu nowoczesnego sprzętu multimedialnego – projektor multimedialny, DVD.

6. Zajęcia teoretyczne odbywaj się w dogodnych terminach, również w weekendy.

7. Podręczniki i inne materiały dydaktyczne w cenie kursu.

8. Możliwość skorzystania z placu egzaminacyjnego.

9. Jazdy po trasach egzaminowania.

10. Zajęcia praktyczne w dogodnych godzinach również w weekendy.

11. Możliwość wpłaty w ratach.

Godziny kursów

Łódź

Kurs na kategorię A2

Gdańska 91 Łódź (teoria)

22 czerwca, 2017

from w godz. 9-14 w weekendy, w godz. 17-21 w dni robocze

Kierownik ośrodka szkolenia. Doświadczony wykładowca – instruktor. Szkoli od 1999r. Miły, sympatyczny, jako instruktor...

Zbigniew Pałgan Instruktorzy Jazdy kat. AInstruktorzy Jazdy kat. B

Bardzo miła, sympatyczna i opanowana instruktorka. Ciepłym i spokojnym głosem zwraca uwagę na popełniane...

Agnieszka Ernest Instruktorzy Jazdy kat. B

Instruktor z powołaniem, wkłada serce w to co robi. Potrafi przekazać swoją wiedzę i...

Krzysztof Zgierski Instruktorzy Jazdy kat. B

Instruktor bardzo spokojny i opanowany. Jazda z nim nie jest stresem ale przyjemnością, dzięki...

Krzysztof Płaczkowski Instruktorzy Jazdy kat. B

Bardzo sympatyczny , cierpliwy, spokojny. Dzięki wykształceniu pedagogicznemu potrafi dotrzeć do każdego kursanta.

Dominik Pytlos Instruktorzy Jazdy kat. B

Auto Szkoła Pałgan należy do ścisłej czołówki ośrodków szkoleniowych w Łodzi.

Sprawdź nas