Jak monitoring floty w szkołach nauki jazdy pomaga szkolić dobrych kierowców?

Jak monitoring floty w szkołach nauki jazdy pomaga szkolić dobrych kierowców?

monitoring floty
Aktualności

Monitoring floty staje się coraz popularniejszy. Chętnie korzystają z niego właściciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego zalety doceniają także opiekunowie floty, jak i poszczególni pracownicy, którzy jeżdżą monitorowanymi samochodami. Od niedawna jedna firma montująca monitoring floty oferuje swoje usługi OSK. Jak monitoring floty przekłada się na jakość szkolenia, co może zyskać na nim właściciel auto szkoły oraz instruktor w niej pracujący?

Czym jest monitoring floty?

Zakładanie profesjonalnych systemów, które monitują całą flotę, staje się już powszechne, ale nadal wiele firm działających w Polsce wzbrania się przed taką inwestycją. Osoby odpowiedzialne za wydatki związane z utrzymaniem firmowych pojazdów nie zawsze dostrzegają wszystkie atuty profesjonalnego monitorowania floty.

A monitoring floty pozwala oszczędzić nie tylko na paliwie. Ekonomiczny styl jazdy, który jest w pewnym sensie narzucony przez system, przekłada się na mniejsze zużycie poszczególnych części, a nawet całych układów w samochodzie. Mniejsze zużycie opon, układu hamulcowego, sprzęgła, zawieszenia to tylko podstawowe zależy montażu takiego monitoringu we flocie.

Monitoring umożliwia śledzenie sygnału GPS i zużycie paliwa, określa styl jazdy kierowcy – czy jest on zgodny z zasadami jazdy defensywnej i eco drivingu w ogóle. System monitujący flotę pomaga także pilnować dat kończącego się przeglądu czy ubezpieczenia, a także rozliczać godziny pracy kierowców zawodowych.

Monitoring w samochodzie nauki jazdy

Czy monitoring może pomóc w procesie szkolenia kierowców? Oczywiście! Firma, która wprowadziła innowacyjny leasing na kilometry, zaczęła instalować monitoring floty w samochodach nauki jazdy. Jak podkreślają właściciele programu Happy Miles, zamontowanie systemu monitorującego pojazdy w samochodach, które służą do nauki jazdy, przekłada się na korzyści odczuwalne przez właściciela szkoły jazdy, instruktora prowadzącego zajęcia, jak i samego kursanta.

Dla kursanta najważniejsze jest to, że system pomaga w nauce ekonomicznej, a także bezpiecznej jazdy. Kursant lepiej poznaje zasady eco drivingu, przekonuje się, że eco driving nie oznacza oznacza powolnej, nudnej jazdy, a jego wiedza i umiejętności przełożą się w przyszłości na tańsze użytkowanie jego prywatnego samochodu oraz na znaczące podniesienie szansy na bezwypadkową jazdę przez wiele lat, a nawet przez całe życie.

To jest argument za tym, by podnieść ceny za kurs na prawo jazdy. Duża konkurencja sprawia, że szkoły oferują kursy za niewielkie pieniądze. Każdy właściciel powinien więc szukać rozwiązań, które wyróżnią jego szkołę na tle innych firm. Taki profesjonalny system monitorujący jest czymś, co zdecydowanie wyróżni auto szkołę. Przy okazji właściciel może kontrolować koszty związane z prowadzeniem zajęć praktycznych oraz trasy i czas, kiedy samochód jest eksploatowany.

A jakie korzyści z korzystania z monitoringu płyną dla instruktora? System ułatwia pracę, pozwala osiągać lepsze wyniki, co przekłada się na możliwość podniesienia stawek, a co za tym idzie także pensji dla instruktorów.

Z informacji o korzystaniu z monitoringu w nauce jazdy płynie jeszcze jedna lekcja. Ekonomiczna jazda jest coraz bardziej doceniana nie tylko przez doświadczonych, ale także świeżo upieczonych kierowców.

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Media społecznościowe