Prawo jazdy kat A1

Prawo jazdy kat A1

Prawo jazdy kat A1
Aktualności

Prawo jazdy kat A1

Prawo jazdy kat A1 – Kurs prawa jazdy można rozpocząć już od lat 16, wymagana pisemna zgoda rodzica bądź opiekuna. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku, a egzamin państwowy można zdawać 1 miesiąc przed osiągnięciem wymaganego wieku. Każdy kurs zaczynamy od części teoretycznej bez względu na to czy ktoś posiada prawo jazdy innej kategorii. Część zajęć z przepisów ruchu drogowego jest wspólna dla kat. A i B gdzie wykładowca zwraca uwagę na przepisy dotyczące wyłącznie motocyklistów.

Ćwiczymy techniki kierowania motocyklem (ruszanie, hamowanie, przeciwskręt, pokonywanie zakrętów itp.). Uczymy się bezpiecznej jazdy po każdym rodzaju drogi. Po tych zajęciach kursanci nie mają problemu z teoretycznym egzaminem państwowym. Prawo jazdy kat A1 uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności do 125 cm3 , mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg, motocyklem trójkołowym o mocy do 15 kW, pojazdami kat. AM.

W naszej szkole kursant ma do dyspozycji instruktora, który cały czas służy pomocą. Pokazuje niezbędne wskazówki podczas wykonywania różnych manewrów, które mają na celu ukształtować pewną pozycję kierującego na motocyklu. Pozwoli to na swobodne manewrowanie motocyklem na placu manewrowym jak i w ruchu miejskim. Od pierwszych jazd instruktor uczy prawidłowej technik kierowania motocyklem kursanta, uważnie śledzi jego postępy i na bieżąco koryguje błędy.

Kursanci mają do dyspozycji dwa motocykle o pojemności 125 cm³ wyposażonych w gmole, które chronią osobę szkoloną i motocykl w razie wywrotki.

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Media społecznościowe