Prawo jazdy w Łodzi – egzamin

Prawo jazdy w Łodzi – egzamin

Kurs na prawo jazdy w Łodzi
Poradniki

Prawo jazdy w Łodzi

Na prawo jazdy w Łodzi można podchodzić do egzaminu państwowego w ośrodku WORD:

a) WORD w Łodzi na ulicy Maratońskiej Ul. Maratońska 102a; 94-007 Łódź

Przygotowanie do egzaminu

Nie ma znaczenia dla kursanta, w  którym ośrodku podejdzie do egzaminu. Stres niewątpliwie będzie na podobnym poziomie. Celem egzaminu jest wybranie uczestników, którzy posiadają odpowiednie umiejętności do samodzielnego prowadzenia samochodu. Kurs na prawo jazdy w Łodzi prowadzony przez doświadczonego instruktora to nie tylko przygotowanie merytoryczne, lecz jak najlepsze przygotowanie psychiczne.

Systematyka

Duży nacisk ze strony instruktora powinien być położony na systematyczne przyswajanie wiedzy i jej ugruntowanie. Nauka przepisów systemem znanym ze szkoły Zakuj Zdaj Zapomnij na dzień przed egzaminem tylko spotęguje stres egzaminacyjny i prawdopodobnie już podczas testu z teorii będziemy musieli odłożyć plany o zdanym egzaminie na później. Pamiętajmy, że bardzo dobrze ugruntowana wiedza z przepisów drogowych pozwoli na bezpieczną jazdę przez całe życie. Przez wiele lat w szkole mierzymy się ze stresem w  postaci kartkówek, klasówek itp. Powinniśmy być uodpornieni na takie sytuacje, jednak lęk przedegzaminacyjny w mniejszym lub większym stopniu oddziałuje na nasz organizm.

Objawy lęku egzaminacyjnego:

a) bóle brzucha
b) nerwowość, niepewność
c) “amnezja” – zapominanie prostych wyuczonych zagadnień
d) podwyższone tętno
e) bezsenność przed dniem egzaminu

Ostatni z punktów może być bardzo brzemienny w skutkach. Jesteśmy nie wyspani i zmęczeni, więc najczęstszym ruchem jest wypicie mocnej kawy lub energetyk. Zawarta kofeina w tych napojach spowoduje wypłukanie magnezu z naszego organizmu. Magnez jest naturalnym katalizatorem dla stresu, brak jego spowoduje, że będziemy się denerwować bardziej niż jakbyśmy przyszli na egzamin bez wypicia żadnego z “pobudzaczy”. Każda osoba reaguje inaczej, jednak stres związany z egzaminem spowoduje podwyższenie poziomu adrenaliny i to ona obudzi nasz organizm do działania.

Kurs na prawo jazdy w Łodzi

Jak zmniejszyć poziom stresu?

Każdy z nas ma sprawdzone metody radzenia sobie ze stresem, dlatego warto skoncentrować się na tym, aby go opanować przed egzaminem. Największym wrogiem jest niewiedza, dlatego podczas kursu dokładnie omawiamy przebieg egzaminu i kryteria jego oceniania. Nie możemy traktować egzaminatora jak wroga, słuchamy jego poleceń i spokojnie je wykonujmy. Miej świadomość, że egzaminator kompletnie nie wie czego się spodziewać ze strony kierowcy, a więc szybciej zareaguje na niebezpieczną sytuację – prowadź pojazd płynnie i przewidywalnie, aby uniknąć reakcji ze strony egzaminatora. Z negatywnego wyniku egzaminu wyciągnij wnioski, popracuj nad swoimi słabymi stronami, a kolejny egzamin pójdzie lepiej.

Prawo jazdy w Łodzi – egzamin wewnętrzny

Warunkiem wymaganym na prawo jazdy w Łodzi jest pozytywne przejście egzaminu wewnętrznego w swoim OSK. Każdy egzamin wewnętrzny, wymagany zgodnie z rozporządzeniem i przeprowadza go instruktor prowadzący (przeprowadza minimum 50% zajęć praktycznych). Zasady egzaminu są podobne jak podczas egzaminu państwowego. Jeżeli nasz uczeń zda go pozytywnie otrzymuje odpowiednie zaświadczenie, które pozwala na złożenie dokumentów do ośrodka egzaminacyjnego.

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Media społecznościowe