Kurs na prawo jazdy zimą

Kurs na prawo jazdy zimą

Kurs na prawo jazdy
Poradniki

Kurs na prawo jazdy zimą

Przed nami listopad i za kilkanaście dni ulice pokryją się śniegiem, a temperatura będzie oscylować na granicy zera stopni Celsjusza. Wraz z takimi warunkami atmosferycznymi, przyjdzie kursantom zmierzyć się ze zjawiskiem gołoledzi. Utrudniona może być również widoczność z powodu intensywnych opadów śniegu, lub błota pośniegowego, które będzie docierać na naszą szybę z pojazdów jadących przed nami. Jest to dość nieprzyjemny czas dla kierowców, ale czy kurs na prawo jazdy zimą to zły pomysł? Wcale tak nie musi być o czym przekonacie się w dalszej części artykułu na naszym blogu.

Kurs na prawo jazdy zimą. Dlaczego warto?

Jest kilka powodów, które mimo niesprzyjających warunków pozwalają na łatwiejsze zdanie egzaminu.

Kurs na prawo jazdy zimą

  • gdy są kiepskie warunki, kierowcy jadący obok nas są bardziej przewidywalni.
  • czujność kierowców jest wzmożona i rzadziej decydują się na agresywną i nieprzewidywalną jazdę
  • kierowcy stają się także bardziej wyrozumiali jak chcemy zmienić pas ruchu czy wykonywać inne manewry drogowe.
  • osoba egzaminowana może jechać wolniej niż wynika ze znaków z uwagi na trudne warunki atmosferyczne
  • znaki poziome są niewidoczne, ponieważ są ukryte pod warstwą śniegu i znika problem możliwości najechania kołem na linie ciągłą podczas tzw. “sytuacji stykowej”
  • obfite opady śniegu przyczyniają się również, że osiedlowe parkingi toną w śniegu uniemożliwiając parkowanie samochodu, co może skutkować zrezygnowaniem przez egzaminatora z tego zadania.

Podsumowanie

Podsumowując “nie taki diabeł straszny jak go malują”. Kurs na prawo jazdy zimą to nie jest zły pomysł, wręcz przeciwnie. Jest też duży plus zdania pozytywnie egzaminu i szlifowania swoich umiejętności od razu w ciężkich warunkach. Bywa tak, że osoby które dostają prawo jazdy w kwietniu, po przejeżdżeniu kilku miesięcy w bardzo dobrych warunkach pogodowych, wraz z przyjściem pierwszego śniegu mają uśpioną czujność i potrafią doprowadzić do kolizji przez niedostosowanie stylu jazdy do panujących warunków. Aby uniknąć kłopotów zapraszamy na nasze jesienno – zimowe kursy na prawo jazdy kat. B.

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Media społecznościowe