Kurs prawa jazdy w Łodzi

Kurs prawa jazdy w Łodzi

kurs na prawo jazdy w Łodzi
Poradniki

Kurs prawa jazdy w Łodzi

Kurs prawa jazdy w Łodzi najlepiej rozpocząć pod okiem doświadczonych instruktorów i wykładowców. Każdy kurs składa się z określonej przepisami liczby godzin. Kurs na kategorię B składa się z 30 godzin szkolenia teoretycznego (każda godzina, jest tak naprawdę godziną lekcyjną – trwa 45 minut). Identycznie jest na prawo jazdy kategorii A. Można się również zdecydować na kurs teoretyczny online. Oprócz szkolenia teoretycznego będziemy musieli odbyć zajęcia praktyczne. Tutaj musimy wykazać się 30 godzinną praktyką dla kategorii B, 20 godzinną dla kategorii A. Praktyczną naukę poruszania się pojazdem możemy rozpocząć po ukończeniu zajęć teoretycznych. Część praktyczną każdy kandydat na kierowcę rozpoczyna na placu manewrowym. Instruktorzy wraz z rozwojem umiejętności kursanta wprowadzają kolejne elementy – jazdę w ruchu miejskim, poza obszarem zabudowanym, a czasem nawet jazdę po drodze szybkiego ruchu.

Czas spędzony na wykładach czy “za kółkiem” to nie jest przygotowanie do egzaminu. To jest przygotowanie do samodzielnego, bezpiecznego poruszania się po drogach. To zbudowanie świadomości (szczególnie u młodych kursantów) zagrożeń i konsekwencji, które niesie ze sobą nieodpowiedzialne zachowanie podczas prowadzenia pojazdu. Poruszanie się po drogach wymaga dużej dozy zdrowego rozsądku. Spowodowanie wypadku to nie tylko konsekwencje materialne w postaci zniszczonego samochodu. W wypadku możemy utracić nieodwracalnie swoje zdrowie, narazić na jego utratę naszych bliskich lub zupełnie przypadkowe osoby. Oprócz życia ze świadomością spowodowania komuś uszczerbku na zdrowiu, nie ominą nas też konsekwencje prawne naszego czynu. Lista nieprzyjemności jest dość długa więc warto, by kurs na prawo jazdy w Łodzi pozwolił nabrać świadomości o zagrożeniach, które wynikają z nonszalanckiej jazdy samochodem.

 

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Media społecznościowe