Prawo jazdy kat a

Prawo jazdy kat a

Prawo jazdy kat a
Aktualności

Prawo jazdy kat a

Wiele osób w młodym wieku marzy o zakupie jednośladu. Przepisy obecnie obowiązujące zezwalają na poruszanie się motocyklem do 125 cm³ w ramach posiadanego prawa jazdy kategorii A1. O takie prawo jazdy można się starać już po ukończeniu 16 roku życia (za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów).  Jednak, aby w pełni móc korzystać z dostępnych na rynku motocykli koniecznie potrzebujemy mieć prawo jazdy kat a. Aby mieć możliwość podejścia do państwowego egzaminu musimy ukończyć 24 lata. Dla osób, które “urodziły się na motocyklu” ustawodawca przewidział możliwość wcześniejszego ubiegania się  o dokument, jednak warunkiem jest posiadanie przynajmniej od dwóch lat prawa jazdy kategorii A2. Najszybsza droga na prawo jazdy kat a wiedzie przez jak najszybsze zdobycie dokumentu kategorii A2. Kategorię A2 możemy się starać w momencie uzyskania pełnoletniości, a więc dla osób, które sprawnie uzyskają prawo jazdy kategorii A2, droga do kategorii A otwiera się zaraz po osiągnięciu 20 roku życia.

Po zdobyciu uprawnień…

W wieku 20 lat posiadanie prawa jazdy kat A to duża odpowiedzialność. Na rynku już za kilkanaście tysięcy złotych można kupić bardzo szybkie maszyny. Dlatego uczulam młodych motocyklistów i apeluje o rozsądek podczas podróży tak szybkimi pojazdami, aby każdy z was w swoim życiu miał tyle samo powrotów do domu co wyjazdów.

O nas

Auto Szkoła Pałgan zaprasza na kursy kategorii A, A1, A2 oraz B. Przyjdź do nas i przekonaj się, że jazda motocyklem i prowadzenie auta to wielka frajda.

Media społecznościowe